Reklama

Sutryk obiecuje : Drzewa za głosy. Działania profrekwencyjne przed II turą wyborów prezydenckich

Robert
08/07/2020 09:13

Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tysięcy złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca do udziału w głosowaniu prezydent Jacek Sutryk.

We Wrocławiu 28 czerwca – w trakcie I tury wyborów prezydenckich zagłosowało aż 70,81 procent uprawnionych do głosowania. Mając na uwadze fakt, że w stolicy Dolnego Śląska prawo do głosowania ma blisko 500 tys. osób, jest to ogromna liczba w skali całego kraju. Dla porównania, w trakcie poprzednich wyborów do urn wybrało się 55,21 procent wrocławian.

W stolicy Dolnego Śląska najwięcej głosów uzyskał Rafał Trzaskowski (43,56 proc.), na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda (28,04 proc.), a na trzecim Szymon Hołownia (14,34 proc.).

Reklama

– Chcę bardzo podziękować za Waszą postawę i naprawdę wysoką frekwencję w wyborach. To bardzo ważne, bowiem pokazujemy, jak wspaniałymi, obywatelskimi mieszkańcami jesteśmy. To pokazuje, jaki jest Wrocław  - kochający demokrację i dbający o jej rozwój – mówi zadowolony z frekwencji we Wrocławiu prezydent Jacek Sutryk.

Wrocław chce podtrzymać wysoką frekwencję także w II turze wyborów, a nawet wychodzi z propozycją jeszcze większej mobilizacji wśród mieszkańców.

– W pierwszej turze wrocławianie stanęli na wysokości zadania, 70-procentowa frekwencja to powód do dumy, ale wierzę, że 12 lipca jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić ten wynik. Przecież Wrocław to nasza wspólna sprawa, a w przypadku tych wyborów – Polska to nasza wspólna sprawa – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Wrocław rusza z wyborczym wyzwaniem. Sprawdzimy, czy chętniej głosują np. mieszkańcy Krzyków czy może Psiego Pola?

Reklama

– Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tysięcy złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca do udziału w głosowaniu prezydent Jacek Sutryk.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości