Reklama

Shuttle Bus na lotnisko ?

24/01/2017 21:37

Przezydent Wrocławia R.Dudkiewicz zapowiedział uruchomienie nowej linii autobusowej która będzie dowoziła ludzi do lotniska.

Na obecną chwilę aby do jechać do wrocławskiego portu lotniczego mamy średnio 3 autobusy na godzinę. Warto dodać , że w okolicy portu lotniczego Wrocław znajduje się centrum logistyczne, do którego w godzinach szczytu dojeżdżają ludzie lub z niego wracają. Poranne i popołudniowe kursy do i z Portu Lotniczego są więc przepełnione.

Prezydent zapowiedział , że chce wprowadzenia do Wrocławia szybkiego komercyjnego połączenia z centrum na lotnisko w stylu „shuttle bus”, czyli autobusu wahadłowego.

Prezydent zapewnia , że linia będzie szybsza niż autobus linii 106,  który z dworca kolejowego na lotnisko jedzie koło 40 minut.

Reklama

- Ceny nie będą szokujące – zapewnił jednak prezydent. Pasażerowie zapłacą za bilet na pewno więcej niż 3 złote, ale mniej niż za taksówkę. Komercyjny autobus wahadłowy będzie jeździł częściej niż miejski. 

Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy shuttle bus zawiezie pasażerów na lotnisko. - Trwają rozmowy na ten temat. Chcemy zaprosić do współpracy lotnisko i może kilka hoteli z okolic centrum, gdzie rozważamy umiejscowienie przystanków – wyjaśnia Maja Berny z urzędu miejskiego. 

Pomysł na uruchomienie busa padł ze strony turystów,  którzy byli badani przez magistrat.

Reklama

Z Wrocławskiego Portu Lotniczego skorzystało w ubiegłym roku 2,4 miliona pasażerów. To o 4,3 procent więcej niż rok wcześniej.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości