Reklama

Nawet 20 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi za znęcanie się na kotem i wytwarzanie narkotyków w znacznej ilości

Redaktorzy
01/11/2023 14:04

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę, który odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem oraz za uprawę konopi innych niż włókniste w znacznej ilości oraz wytwarzanie znacznych ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Może mu grozić kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali informację dotyczącą pobicia kota w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic. Zwierzę z poważnymi obrażeniami trafiło do schroniska w Świdnicy. Właścicielka zwierzęcia znalazła go w takim stanie po tym, jak zostawiła go ze swoim partnerem, którego wcześniej  przyjęła do swojego mieszkania.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci pod nadzorem świdnickiej prokuratury. Prokurator w tej sprawie wszczął dochodzenie dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Reklama

29-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który podejrzany jest o ten czyn, ukrywał się przez kilka dni przed organami ścigania. Został zatrzymany i jak się okazało, odpowie przed sądem nie tylko za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Prowadząc poszukiwania za mężczyzną, policjanci ustalili bowiem, że może on mieć na sumieniu także uprawę i wytwarzanie środków odurzających. Gdy 29-latek był zatrzymywany, w mieszkaniu, w którym przebywał, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli  znaczne ilości narkotyków.

Reklama

Podczas prowadzonych przez mundurowych czynności wyszło na jaw, że 29-latek uprawiał konopie indyjskie w znacznej ilości, z których wytworzył w mieszkaniu ponad kilogram środków odurzających w postaci marihuany.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd na wniosek prokuratury wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu za czyny, których się dopuścił, grozi kara do 20 lat pozbawiani wolności.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie także właścicielka kota. Kobieta już usłyszała zarzuty w sprawie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat, bo jak się okazało, ukrywała swojego byłego partnera, mimo że znęcał się nad jej kotem. Teraz o dalszym losie obojga zdecyduje sąd.'

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości