Reklama

Zamknął Tomasza Komendę - teraz sam trafi za kratki

Redaktorzy
21/10/2020 14:29

Stanisław O. były już prokurator który 20 lat temu podjął decyzje o aresztowaniu Tomasza Komendy został skazany prawomocnym wyrokiem na pięć lat pozbawienia wolności.

Alkohol , drogie zegarki , luksusowe samochody ,  spore ilości pieniędzy- w latach 1996-2004 według Stanisława O. stanowiły cenę wolności. Byłemu już prokuratorowi postawiono 13 zarzutów. Po wielu latach  we Wrocławskim Sądzie Okręgowym, w sprawie korupcji której dopuścił się były prokurator zapadł prawomocny wyrok.  Zgodnie z orzeczeniem skazano go za 8 czynów, od 5 został uniewinniony. Skazany Stanisław O. przez okres siedmiu lat nie będzie mógł wykonywać zawodu. Za przyjmowanie korzyści majątkowych wyznaczono również grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych. 

Przeciwko Stanisławowi O. prokuratura wystosowała dwa akty oskarżenia. Jedno z nich toczyło się w Zielonej Górze gdzie w 20015 roku Stanisław O. za korupcję został skazany na dwa lata i dziesięć miesięcy w zawieszeniu na 10 lat. Sprawy prowadzone w związku z korupcją nie były połączone ze sprawą Tomasza Komendy. 

Reklama

Zamknął Tomasza Komendę - teraz sam trafi za kratki

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości