Reklama

Wielki koncert „Wrocław Przyszłości” już 30 czerwca. Gwiazdy polskiej sceny wystąpią na Placu Wolności

Redaktorzy
27/06/2026 11:33

Wrocław szykuje się na muzyczne wydarzenie, które ma być jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów Święta Wrocławia 2026. Już we wtorek 30 czerwca na Placu Wolności odbędzie się wyjątkowy koncert „Wrocław Przyszłości”, podczas którego na jednej scenie spotkają się największe gwiazdy polskiej muzyki, orkiestra symfoniczna oraz nowoczesna oprawa wizualna.

Organizatorzy zapowiadają wieczór łączący różne muzyczne światy – od popu i klasyki po bardziej alternatywne brzmienia. Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. Edyta Górniak, Margaret, Ralph Kaminski, Andrzej Piaseczny oraz Janusz Radek. Na scenie pojawią się także Jakub Józef Orliński, Alicja Szemplińska, Gracjana Górka, a także artyści związani z wrocławskimi instytucjami kultury – Jadwiga Postrożny i Adam Michalik.

Muzyczną oprawę wydarzenia stworzą Tarkowski Orkiestra oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem Jacka Tarkowskiego. Połączenie klasycznego brzmienia z występami popularnych wykonawców ma stworzyć widowisko, które pokaże Wrocław jako miasto nowoczesne, kreatywne i otwarte na przyszłość.

Reklama

– Wrocław od lat udowadnia, że potrafi łączyć szacunek dla swojej historii z odważnym patrzeniem w przyszłość – podkreślają organizatorzy.

Koncert poprowadzą Agnieszka Hyży i Tomasz Wolny. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Telewizja Polsat – emisja rozpocznie się 30 czerwca o godz. 19:55. Za reżyserię odpowiada Bolesław Pawica, a współproducentem wydarzenia jest Miasto Wrocław.

Duże wydarzenie, duże przygotowania

Ze względu na skalę koncertu organizatorzy przygotowują specjalne zabezpieczenia. Teren wydarzenia na Placu Wolności zostanie odpowiednio zabezpieczony, a część infrastruktury zostanie dostosowana do potrzeb imprezy masowej. Wyłączony z użytkowania będzie pierwszy poziom parkingu podziemnego przy Narodowym Forum Muzyki. W okolicy pojawią się również betonowe zabezpieczenia typu jersey.

Reklama

Uczestnicy proszeni są o korzystanie przede wszystkim z komunikacji miejskiej. W pobliże Placu Wolności można dotrzeć licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi, co ma ułatwić sprawny dojazd i powrót po zakończeniu koncertu.

Woda dla uczestników podczas upałów

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w czasie fali wysokich temperatur, dlatego organizatorzy przypominają o konieczności odpowiedniego nawodnienia. Na teren koncertu będzie można wnieść własną wodę w półlitrowej butelce.

Dodatkowo na miejscu pojawi się stoisko MPWiK Wrocław, gdzie uczestnicy będą mogli bezpłatnie napić się wrocławskiej kranówki oraz uzupełnić wodę w swoich bidonach i butelkach.

Reklama

„Wrocław Przyszłości” ma być nie tylko koncertem, ale także symbolicznym spotkaniem mieszkańców wokół muzyki, energii miasta i wspólnego świętowania.

Wielki koncert „Wrocław Przyszłości” już 30 czerwca. Gwiazdy polskiej sceny wystąpią na Placu Wolności

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości