Reklama

Prezydent Wałbrzycha wyrzucony z pracy w szpitalu

18/09/2021 20:24

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej nie jest już pracownikiem Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego. Dyrekcja placówki rozwiązała z nim umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia.

"Decyzja uzasadniona jest rażącym naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez szpital. W ocenie prezydenta przyczyny zwolnienia "mają charakter polityczny".

- Całe podsumowanie moje 30-letniej pracy, 20-letnie kierowanie oddziałem kardiologii zajęło około 3 minuty. Podawane w uzasadnieniu argumenty są oczywiście zupełnie niemerytoryczne. Prawdziwą przyczyną wypowiedzenia jest moje niepogodzenie się z tym, że szpital w Wałbrzychu i inne szpitale na Dolnym Śląsku stoją w obliczu gigantycznego kryzysu, z którym nie chcieliśmy i nie chcemy się pogodzić – powiedział kardiolog Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Rzecznik wojewody dolnośląskiego poinformował, że w decyzji przekazanej doktorowi Szełemejowi „znalazło się szereg nieprawidłowości, naruszeń związanych z naruszeniami regulaminu pracy”.

 

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości