Reklama

List samorządu aptekarskiego ws. braku leków

11/07/2019 08:46

Samorząd aptekarski wystosował list otwarty do ministra zdrowia z apelem o podjęcie "pilnych działań" ws. braku leków w aptekach. Są kłopoty z kupnem kilkuset preparatów, m.in. na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę i cukrzycę.

Posłanka PO Alicja Chybicka, która we Wrocławiu kieruje Kliniką Transplantacji Szpiku w centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" powiedziała, że placówka nie jest wstanie przyjmować wszystkich pacjentów z powodu braku lekarstw.
– Dla dziecka, które walczy o życie i jest wypisane na krótki okres do domu, brak leków w aptece to jest prawdziwy dramat – mówiła Chybicka.

Do apelu przyłączyli się politycy Platformy Obywatelskiej.
– Jest wielki kryzys i nie ma reakcji ministerstwa. Ministerstwo powinno natychmiast przeprowadzić zakup interwencyjny i audyt – mówił Krzysztof Brejza z PO przed ministerstwem zdrowia.

Według resortu zdrowia, część leków wskazywanych przez farmaceutów jako niedostępne jest dostępna. W sprawie innych trwają rozmowy.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości