Reklama

Dwóch turystów zgubiło się w drodze na Śnieżnik. Odnaleźli ich ratownicy GOPR

19/01/2017 11:25

Ratownicy GOPR odnaleźli w środę (18.01) wieczorem dwóch mężczyzn, którzy w drodze na Śnieżnik oddalili się od grupy. - Dwóch turystów z grupy oddaliło się, zostało z tyłu. Jeden poczuł się gorzej, drugi, mocniejszy, został z nim - relacjonował starszy instruktor ratownictwa górskiego GOPR Zbigniew Jagielaszek.

Mężczyźni brali udział w obozie sprawnościowym. Zgubili się, bo nie mieli ze sobą mapy. - Weszli na kopułę szczytową, stracili drogę i pętali się przez jakiś czas. Przy szlaku znaleźli schron i tam chcieli przetrwać noc - opowiadał Jagielaszek.
Jak zapewnił naczelnik wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR Mariusz Repecki, mężczyźni zostali lekko wychłodzeni, jednak ich zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości