Reklama

Awantura, próba włamania i łapówka dla policjantów. 39-latek odpowie przed sądem

Redaktorzy
08/08/2025 20:15

To miała być kolejna interwencja domowa. Skończyła się jednak zarzutami, które mogą kosztować 39-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego nawet dekadę życia za kratami.

5 sierpnia wieczorem dyżurny trzebnickiej policji odebrał zgłoszenie z Obornik Śląskich. Kobieta wezwała patrol, informując, że jej były partner awanturuje się w mieszkaniu. Mężczyzna, widząc że dzwoni po pomoc, opuścił lokal. Policjanci przeszukali okolicę, ale bez skutku.

Spokój nie trwał długo. Dwie godziny później funkcjonariusze wrócili pod ten sam adres – tym razem agresor był już na miejscu. Stał na balkonie mieszkania byłej partnerki, krzyczał i uderzał pięściami w szybę, usiłując dostać się do środka.

Reklama

39-latek odmówił podania swoich danych, nie miał dokumentów, więc został przewieziony do komisariatu. W drodze do jednostki padły słowa, które przesądziły o jego dalszych kłopotach – dwukrotnie obiecał policjantom pieniądze, jeśli „zapomną” o interwencji i odstąpią od czynności. Mundurowi zareagowali zgodnie z prawem – mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty: naruszenia miru domowego oraz obietnicy wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Reklama

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do niej. Za oba czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Awantura, próba włamania i łapówka dla policjantów. 39-latek odpowie przed sądem

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości