Reklama

Przekroczył prędkość o 60 km/h. Pośpiech kosztował go 1500 złotych i sprawę w sądzie

Redaktorzy
29/11/2022 00:06

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest nie tylko niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale ma swoje konsekwencje prawne. W związku z lekceważeniem aktualnych przepisów 39-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Mężczyzna przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h jechał aż 110. Jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego dolnośląscy policjanci każdego dnia kontrolują stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.

Jednego z kierujących lekceważącego aktualne przepisy zatrzymali w Długołęce mundurowi dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Pomiar wykazał, że  mężczyzna na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał aż 110. Funkcjonariusze nałożyli na dynamicznie przemieszczającego się kierującego mandat w wysokości 1500 złotych.

Reklama

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym  policjanci byli zobowiązani do zatrzymania prawa jazdy mężczyzny. Jednak nie było to możliwe ze względu na ich brak...

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości