Reklama

Ponad 500 porcji marihuany, 46 tabletek ekstazy, wagi elektroniczne i dwie osoby zatrzymane

10/01/2017 15:01

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu zajmowanym przez jednego z nich policjanci znaleźli ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Zabezpieczono także wagi elektroniczne i woreczki strunowe do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe i pieniądze. Jeden z podejrzanych został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za udzielanie ich i posiadanie znacznej ilości do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.


Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości związanej ze środkami odurzającymi na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali we Wrocławiu 18-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono marihuanę.


Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, w jednym z mieszkań na terenie miasta ujawnili kolejne środki odurzające. W sumie policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania podejrzanego miejsca ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Dodatkowo znaleziono także woreczki strunowe, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe i pieniądze. W związku z tym zatrzymano 21-letniego mieszkańca Wrocławia.

Reklama


18 i 21-latek trafili do policyjnego aresztu. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a starszy udzielania środków odurzających i posiadanie ich znacznych ilości.


Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował już wobec starszego z zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.


Obecnie funkcjonariusze nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.


Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli przedmiotem tego czynu jest znaczna ich ilość to do 10 lat, natomiast ten, kto w celu osiągnięcia korzyści udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności również w wymiarze do 10 lat.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości