Reklama

Policjant z komisariatu wodnego ugasił pożar i wyprowadził z mieszkania lokatorów

Redaktorzy
05/07/2023 14:30

Aspirant Bartosz Marciniak na co dzień służący w Komisariacie Wodnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zapobiegł tragedii. W jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, w którym mieszka doszło do pożaru. Policjant zadziałał błyskawicznie, wyprowadził lokatorów i ugasił pożar. Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie i nikt nie odniósł obrażeń.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w jednym z mieszkań w podwrocławskiej Świętej Katarzynie. Przebywając w swoim mieszkaniu, będący w czasie wolnym od służby asp. Bartosz Marciniak funkcjonariusz Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, usłyszał dobiegające z klatki schodowej wołanie o pomoc. Policjant natychmiast zareagował, wybiegł ze swojego mieszkania, zauważając silne zadymienie klatki schodowej. Szukając źródła zadymienia, dotarł na parter budynku wielorodzinnego gdzie, drzwi do jednego z mieszkań były otwarte.

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia i życia osób przebywających wewnątrz niezwłocznie wbiegł do mieszkania. W środku znajdowały się dwie kobiety, próbujące ugasić palące się łóżko lampę i przewody elektryczne. Policjant wyprowadził z mieszkania kobiety, po czym wyłączył bezpieczniki i przystąpił do gaszenia pożaru.

Reklama

Na szczęście ta niebezpieczna sytuacja dzięki natychmiastowym działaniom naszego kolegi została w porę opanowana i nie zakończyła się tragedią. Lokatorkom mieszkania nic się nie stało, kobiety najadły się jedynie strachu, a pomoc medyczna w tym przypadku nie była konieczna- relacjonuje mł. asp. Paweł Noga z Komendy Wojewódzkie Policji we Wrocławiu

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości