Reklama

Wraca do domu z własną dłonią. Urodził się bez niej, przeszczepili mu ją lekarze

02/03/2017 12:59

Po 75 dniach po operacji ze szpitala wyszedł pacjent po pionierskim przeszczepie ręki. Wrocławscy chirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przeszczepili dłoń 32-latkowi, który urodził się bez niej.

W grudniu 2016 roku Piotr Tchórz z Zamościa został pierwszym pacjentem na świecie, któremu zrobiono taki przeszczep dłoni.

- W końcu po 75 dniach, po udanej operacji, wracam do domu. Nie mogę się doczekać, kiedy spotkam się z rodziną, kiedy ich wyściskam, spotkam się ze znajomymi i wrócę do normalnego trybu życia - mówi były pacjent.

- Panie pielęgniarki stworzyły rodzinną atmosferę. Lekarze, chirurdzy spisali się świetnie. Mam nadzieję, że ręka jak najszybciej dojdzie do pełnej sprawności - dodaje p. Piotr.

Reklama

- W jego źrenicach widać było prawdziwą radość. To, co robił później, jest fenomenalne. Miał nastawiony budzik i co pół godziny ćwiczył rękę. Był zmobilizowany do tego, żeby rehabilitować się zarówno z rehabilitantami, jak i samodzielnie - relacjonuje dr Monika Pfanhauser z Oddziału Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki wrocławskiego szpitala.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości