Reklama

Straż Graniczna zatrzymała przez weekend 22 cudzoziemców i 4 poszukiwanych Polaków

17/01/2017 09:24

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali czterech poszukiwanych Polaków i stwierdzili naruszenie przepisów pobytowych i wjazdowych przez 22 cudzoziemców.

Trzech ściganych listami gończymi obywateli Polski zatrzymali na lotnisku funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu – Strachowicach, a czwartego – strażnicy graniczni z Tuplic podczas kontroli autokaru w Olszynie. Polacy byli poszukiwania w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 29-latek, który do Wrocławia przyleciał z Glasgow, mógł uwolnić się od kary wpłacając grzywnę na konto prowadzącego poszukiwania sądu. Mężczyzna z możliwości tej skorzystał; pozostałych przekazano do aresztów śledczych.


Reklama

Funkcjonariusze z placówek SG w Poznaniu – Ławicy, Wrocławiu – Strachowicach, Kłodzku, Jeleniej Górze, Tuplicach, Zgorzelcu zatrzymali 14 obywateli Ukrainy i obywatela Tanzanii, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Cudzoziemcy przeterminowali dozwolony okres pobytu lub cel ich pobytu był niezgodny z deklarowanym. Po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych wszyscy Ukraińcy i Tanzańczyk zostali zobowiązani do opuszczenia Polski w terminie 15-30 dni. Wizy sześciorga obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali te dokumenty niezgodnie z przeznaczeniem zostały unieważnione.


Reklama

Nadal trwają czynności w stosunku do obywatela Ukrainy zatrzymanego w niedzielę późnym wieczorem w Zielonej Górze, który nie posiadał żadnych dokumentów.


Mandat w wysokości 500 złotych otrzymał obywatel Francji, którego 14 stycznia na autostradzie A2 legitymowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu. Jadący w stronę granicy Francuz okazał do kontroli nieważny dowód osobisty.


Bez paszportów granicę polsko – niemiecką przekroczyło dwóch obywateli Turcji i obywatel Iranu, którzy byli legitymowani w okolicach Świecka. Po potwierdzeniu, że cudzoziemcy posiadają bezterminowe prawo pobytu w Niemczech i ukaraniu ich 200-złotowymi mandatami, mężczyźni zostali skierowani przez funkcjonariuszy SG do kraju, w którym ich pobyt jest legalny.

Reklama


W sobotę (14.01) funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku w jadącym do Niemiec autokarze ujawnili bezpaństwowca, który posiadał zakaz wjazdu do państw Schengen. Ponieważ mężczyzna posiadał łotewski dokument podróży, pouczono go, że powinien wrócić do tego kraju. W pociągu relacji Warszawa – Berlin strażnicy graniczni ze Świecka zatrzymali obywatela Algierii, który bez dokumentów usiłował przekroczyć granicę. Prowadzący postępowanie złożyli już do sądu wniosek o umieszczenie Algierczyka w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości