Reklama

Przeszczepili dłoń pacjentowi, który nigdy jej nie miał

23/12/2016 11:30

Zespół chirurgów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pod kierownictwem dr Adama Domanasiewicza przeszczepił dłoń 32-latkowi, który urodził się bez niej. Pacjent porusza już palcami.

- Uczcie wspaniałe. Lekarze wykonali kawał dobrej roboty. Wcześniej sobie jakoś radziłem, ale jak pojawiła się szansa, nie było żadnych wątpliwości – powiedział pan Piotr.

Lekarze podkreślają, że przed operacją byli przygotowani na różne scenariusze. Są dumni, że udało im się przeprowadzić pionierską operację.

- Jeśli wszystko dalej się powiedzie, to będzie o nas mówił cały świat – stwierdził dr Adam Domanasiewicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu


Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości