Reklama

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017 już za tydzień

17/02/2017 12:28

Już w najbliższy weekend, 24 lutego rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie targowe w regionie i jedno z największych w Polsce - Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, których współorganizatorem jest Województwo Dolnośląskie. Jak co roku Targi goszczą w Hali Stulecia. Trwająca trzy dni impreza gromadzi tysiące ludzi zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wspaniałe wydarzenie, w której udział wziął wicemarszałek Jerzy Michalak. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Cezary Przybylski.

Gościom Targów zaprezentuje się ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Zaprezentują się między innymi regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich atrakcji turystycznych. Stoiska te odwiedzają tysiące Wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska. Specjalnie dla Państwa planujemy liczne atrakcje: wystawę dinozaurów, makiety kolejek, stanowisko z wirtualną rzeczywistością (VR) oraz wiele konkursów z nagrodami.


Już kolejny raz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego występuje w roli współorganizatora MTT. Stoisko UMWD jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych punktów Targów. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Szczególnie, że UMWD przygotowuje Strefę Atrakcji Dolnego Śląska, która w głównej mierze stworzona będzie przez Państwa, gdyż każdy może zgłosić swoje propozycje i atrakcje. Dolny Śląsk jest piękny - będzie się działo!

Reklama


Rokrocznie, jedną z najważniejszych atrakcji MTT we Wrocławiu jest Festiwal Podróżników, czyli spotkania z globtroterami i ludźmi, których życie jest niekończącą się podróżą. Wraz z naszymi gośćmi udamy się do Meksyku, Czarnobyla, na Filipiny i do miejsc, które są marzeniem wielu z nas. Niespodzianka czeka również dzieci, bo będą miały niepowtarzalną okazję, aby spotkać Szymona Radzimierskiego - dziesięcioletniego łowcę przygód, który podróżuje po najdzikszych zakątkach świata, pisze bloga, a do tego wydał właśnie swoją pierwszą książkę! Nasz gość specjalny spędzi z nami aż dwa dnia (25-26.02) i dodatkowo w sobotę (25.02) wystąpi ze swoją autorską prelekcją. Najmłodsi nie powinni tego ominąć!

Reklama

Festiwal Kulinarny, kolejny ze sztandarowych wydarzeń MTT, czyli podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Sztuka kulinarna, degustacje, prezentacje, konkursy, stoiska z najlepszymi lokalnymi wyrobami i kucharze, którzy na oczach odwiedzających tworzyć będą wyjątkowe dania. Smakosze będą zachwyceni! Szczególnie, że będą mieli okazję skosztować kuchni japońskiej, amerykańskiej oraz francuskiej!

Rok 2017 będzie dla Wrocławia bardzo ważny, w końcu już za kilka miesięcy rozpoczną się z naszym mieście Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - The World Games. Aby przybliżyć ideę tego wydarzenia oraz dyscypliny, w których będą rywalizować sportowcy, na MTT przygotowanie zostanie specjalne stoisko – z grami, konkursami i interaktywnymi atrakcjami dla każdego.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości