Reklama

19 cudzoziemców naruszyło polskie prawo minionej doby

04/01/2017 15:29

5 obywateli Rosji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę zatrzymali wczoraj funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG. 14 kolejnych cudzoziemców z Ukrainy i Mołdawii zostało zobowiązanych do opuszczenia Polski lub umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

5 obywateli Rosji funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki z Poznania wylegitymowali w pociągu relacji Berlin - Warszawa w dniu wczorajszym (3 stycznia). Cudzoziemcy legitymowali się niemieckimi tytułami pobytowymi, które uprawniają do pobytu jedynie na terytorium Niemiec, tłumacząc się, że jechali do Warszawy w celu odwiedzin rodziny.  Rosjanie zostali pouczeni o fakcie nielegalnego przekroczenia granicy oraz obowiązku udania się do państwa, które wydało im dokumenty.


W tym samym dniu funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu - Strachowicach zatrzymali 6 obywateli Ukrainy, natomiast funkcjonariusze ze Wspólnej Placówki w Ludwigsdorfie  - 3 obywateli Ukrainy, którzy przeterminowali pobyt w Polsce na podstawie posiadanych wiz oraz jednego obywatela Mołdawii, który nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

Reklama


Ponadto strażnicy graniczni z Tuplic, Jeleniej Góry i Kłodzka zatrzymali 4 obywateli Ukrainy którzy przebywali w Polsce bez ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego lub ich cel pobytu był faktycznie inny niż deklarowali ubiegając się o wizę.


W wyniku prowadzonych postępowań administracyjnych 12 obywateli Ukrainy i obywatel Mołdawii  otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Jeden z Ukraińców postanowieniem Sądu Rejonowego został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości