Reklama

Ptasia Grypa : W Kłodzku wygasła ale atakuje w Oleśnicy

13/02/2017 16:12

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zwołał posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego dotyczące sytuacji związanej z ogniskami ptasiej grypy na Dolnym Śląsku. Kolejne ognisko stwierdzono w powiecie oleśnickim, niedaleko fermy w Sokołowicach, gdzie służby już walczą z wirusem.

Służby informują, że na bieżąco wdrażają wszystkie procedury związane ze zwalczaniem ptasiej grypy. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oleśnicy wydał już rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem grypy ptaków dotyczące pomoru drobiu, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze.

Jednocześnie, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przypomina o konieczności stosowania przepisów zawartych w obowiązującym od dnia 28 grudnia 2016 r. rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków .

Reklama

Wojewoda Dolnośląski  przekazał informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kłodzku o uchyleniu rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu kłodzkiego. Uchylenie ma związek z wygaśnięciem ogniska choroby w gospodarstwie rolnym w miejscowości Kudowa Zdrój. Było to pierwsze na Dolnym Śląsku ognisko ptasiej grypy. Służby powiatowe wdrożyły tam niezbędne procedury zwalczania choroby, były to m.in. działania dezynfekcyjne i administracyjne. Z terenu zapowietrzonego i zagrożonego ptasią grypą usunięte zostaną znaki ostrzegawcze oraz drogowe maty dezynfekcyjne. Zakończono także kontrolę w gospodarstwach, prowadzoną przez lekarzy weterynarii.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości