Reklama

9. Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

26/02/2017 09:35

Wrocławska Hala Stulecia gości miłośników podróży, wystawców i organizatorów turystyki z całego świata w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest jednym ze współorganizatorów imprezy, dlatego w jej uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Tegoroczna, już dziewiąta, edycja targów zgromadziła prawie 200 wystawców ze wszystkich rejonów świata – m.in. Włoch, Niemiec, Czech, Gruzji, Korei, Słowacji, Holandii, Łotwy, Ukrainy czy Dominikany. Wśród gości jest również delegacja prezentująca  gruziński region Adżarii ze stolicą w Batumi, która przyjechała na zaproszenie samorządu województwa.


- Bardzo cieszę się na ponowne spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Gruzji. Targi, na których jesteśmy, są doskonałą okazją żeby wymienić się doświadczeniami w tym jak dobrze organizować turystykę, a jednocześnie zaprosić nawzajem mieszkańców naszych regionów do odwiedzania Dolnego Śląska i Adżarii – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Reklama


Z roku na rok targi turystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To z pewnością wielka zasługa oferty programowej, która czeka na odwiedzających. W tym roku oprócz atrakcji poszczególnych wystawców, goście będą mogli wziąć udział w spotkaniach z podróżnikami, prezentacjach i degustacjach kulinarnych i warsztatach branżowych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dinozaurów z Juraparku Krasiejów, makiety kolejowej, warsztatów fotograficznych i specjalnie przygotowanej gry targowej.

Reklama

Już po raz kolejny jednym ze współorganizatorów Międzynarodowych Targów Turystycznych jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Stoisko Dolnego Śląska jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych stoisk.


-  Dzisiejsza impreza jest świetną zachętą do bliższego poznania naszego regionu i ma duże znaczenie dla promocji turystyki. A ta na Dolnym Śląsku rozwija się z roku na rok. W ubiegłym roku nasze województwo odwiedziło od 5 do 7 mln turystów – mówiła w czasie otwarcia Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Nie zapominajmy też, że turystyka stanowi dziś znaczącą część gospodarki, przynosi realne dochody i zapewnia stałe miejsca pracy – dodała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo 24wroclaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości