Wiadomości

 • Potężny wyciek gazu w Jeleniej Górze

  Blisko setka osób musiała zostać ewakuowana w związku z wyciekiem gazu do jakiego doszło w Jeleniej Górze.Ogromny wyciek gazu zmusił do ewakuacji blisko 100 osób mieszkających w budynkach przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze. Do zdarzenia doszło przed godziną 19-tą kiedy jedna z miejskich firm naprawiając usterkę związaną z dostawą wody przerwała rurę średniego ciśnienia. Woń gazu odczuwalna była w promieniu kilkudziesięciu metrów. Istniało spore zagrożenie wybuchu. Na miejscu jest zarządzanie kryzysowe i prezydent Jerzy Łużniak. Więcej w materiale filmowym.  


 • Dachowanie na autostradzie A4

  Na autostradzie A4, na jezdni w stronę Wrocławia dachował samochód osobowy.Na 123 km autostrady A4 w stronę Wrocławia dachował osobowy volkswagen. W aucie podrożował tylko kierowca i nie odniósł żadnych obrażeń. Przyczyną była utrata panowania nad kierownica podczas hamowania przed zwalniającym samochodem.


 • Marsz Narodowców - Komu zależało na konfronracji ?

  Policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny podejrzanego o rzucanie rac w kierunku kontrmanifestacji. Policjanci podkreślają również, że decyzja prezydenta Dutkiewicza o wyrażeniu zgody na kontrmanifestację bezpośrednio przy trasie przemarszu zwiększyła niebezpieczeństwo. Niedziela była dniem bardzo intensywnej pracy dolnośląskich policjantów. Tylko w tym dniu na terenie województwa dolnośląskiego odbyło się 18 zgromadzeń i 38 uroczystości, zorganizowanych w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkie przedsięwzięcia zgromadziły łącznie blisko 33 tys. osób. Każda uroczystość i zgromadzenie było zabezpieczane przez dolnośląskich policjantów. Nie doszło do żadnych zbiorowych naruszenia ładu i porządku publicznego.   Największe emocje budził marsz zorganizowany w godzinach wieczornych we Wrocławiu. W marszu tym udział wzięło około 9 tys. osób. Dzięki policjantom zabezpieczającym marsz, nie doszło tutaj także do zbiorowego naruszenia ładu i porządku publicznego. Nie doszło też do bezpośredniej konfrontacji uczestników różnych zgromadzeń. Przez cały marsz policjanci byli w bezpośrednim kontakcie z obserwatorami z ramienia urzędu miasta. Jeszcze przed rozpoczęciem marszu organizator został poinformowany o jego


 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu

  Radosna Parada Niepodległości, która po raz 17. przeszła przez Wrocław była głównym akcentem obchodów Dnia Niepodległości. Po mszy świętej celebrowanej przez Jego Eminencję Arcybiskupa Józefa Kupnego w Kościele Garnizonowym p. w. Św. Elżbiety, odbyła się XII Radosna Parada Niepodległości, która przemaszerowała ulicami Wrocławia na Plac Wolności, gdzie odbył się Uroczysty Apel Niepodległościowy. Organizatorami Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu byli Wojewoda Dolnośląski, Dowódca Garnizonu Wrocław, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia. Wrocławianie mieli okazję obejrzeć defiladę pododdziałów reprezentacyjnych i wysłuchać Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.


 • Dziupla z kradzionymi rowerami

  Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc czynności operacyjne, ujawnili miejsce składowania różnego rodzaju przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Zabezpieczono kilkanaście markowych rowerów, w tym również z napędem elektrycznym, a także kosiarki, piły i ubijarki. Rynkową wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na kwotę blisko 150 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też w tej sprawie 3 osoby. Policjanci pełniący służbę na terenie działania Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole, realizując działania  operacyjne, namierzyli miejsce przechowywania przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Podjęte niezwłocznie przez funkcjonariuszy dalsze czynności, skutkowały zabezpieczeniem mienia o wartość blisko 150 tys. złotych, a także zatrzymaniem trzech osób, których związek ze sprawą jest teraz szczegółowo wyjaśniany. Wśród zabezpieczonych przez policjantów przedmiotów znajdowały się m. in. markowe rowery, kosiarki, piły i ubijarki. Część z ujawnionych jednośladów posiadała również napęd elektryczny. Dalsze działania funkcjonariuszy w tej sprawie doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych 6 rowerów, których pochodzenie jest obecnie ustalane. Wstępna już identyfikacja wykazała, że co najmniej część z nich pochodzi z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Obecnie, policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Sprawdzają m. in. pochodz


 • Policjanci prowadzą dziś kontrole na autostradzie A4

  Dziś tj. 12 listopada od wczesnych godzin porannych średzcy funckjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzą kontrole na autostradzie A4. Przeprowadzona analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego pokazuje, że autostrada A4 należy do jednej z niebezpieczniejszych tras komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu średzkiego. Do najczęściej występujących przyczyn zdarzeń drogowych w tym miejscu należy nie stosowanie się przez kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Dlatego też, dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu, średzcy policjanci przeprowadzą dziś działania kontrolne pn. BEZPIECZNIE PO A4 - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa KPP w Środzie Śląskiej. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich niebezpiecznych zachowań na tego typu szlakach komunikacyjnych należy unikać. - Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez kierujących takie, jak: nadmierna prędkość, niesygnalizowanie wykonywanych manewrów, nieprawidłowe w


 • Z linii produkcyjnej we Wrocławiu zjechał setny pojazd przystosowany do pracy w kopalni

  Tych pojazdów nie można zobaczyć na ulicach. Z linii produkcyjnej we Wrocławiu zjechał setny samochód przystosowany do pracy w kopalni. Z tej okazji firma zaprezentowała je szerszej publiczności oraz zdradziła, jak są produkowane.  


 • W Wałbrzychu zginął motocyklista

  Połowa jesieni za nami. Pogoda jednak wciąż sprzyja niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Niestety, w Wałbrzychu doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął kierujący motocyklem. Policjanci apelują więc do pieszych, rowerzystów, jak i kierujących innymi pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań w Wałbrzychu. Z jadącym od strony centrum miasta motocyklistą zderzył się kierujący samochodem osobowym. Niestety pomimo wysiłku wezwanego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, 22 - letni wałbrzyszanin zmarł. Apelujemy więc po raz kolejny do pieszych, rowerzystów, jak i kierujących innymi pojazdami, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Przypominamy, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne  pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych.


Ogłoszenia

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda Wrocław


7°C

  mgła

 • ciśnienie: 1021 hPa
 • wiatr: 1.5 m/s
 • wschód: 07:04:36
 • zachód: 16:06:55

pełna prognoza pogody

pełna wersja portalu