REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


4 osoby zatrzymane z narkotykami – to bilans tylko jednego dnia działań policjantów

Od Sara 12-10-2018 : 13:31

Wrocławscy policjanci, patrolujący ulice miasta, tylko jednego dnia zatrzymali 4 osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Mieli przy sobie od kilku do kilkunastu porcji środków odurzających. Do policyjnych interwencji doszło na terenie różnych dzielnic m.in. Starego Miasta i Ołbina. Osoby zatrzymane to mężczyźni w wieku od 19 do 33 lat oraz 21-letnia kobieta. Wszyscy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze przypominają, że posiadanie nawet najmniejszej ilości środków zabronionych, jest przestępstwem. Sąd może za taki czyn wymierzyć karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
foto:

Do pierwszego z zatrzymań doszło o godzinie 1 w nocy. Funkcjonariusze pionu prewencji, podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. Przy jednym z nich policjanci ujawnili amfetaminę, natomiast drugi z mężczyzn posiadał przy sobie telefon komórkowy, zarejestrowany jako utracony. Komórka została skradziona na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Dwaj 19-latkowie trafili wobec tego do policyjnego aresztu. Będą musieli się teraz wytłumaczyć z posiadanych przez siebie przedmiotów.

Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce około południa. Do pierwszego z nich doszło na ul. Bogusławskiego we Wrocławiu. W ręce mundurowych wpadł 33-latek. Policjanci ujawnili przy nim kilka porcji amfetaminy. Chwilę później, również amfetaminę znaleźli przy mieszkańcu Wrocławia inni policjanci, podejmujący interwencję na terenie Ołbina. W dwóch woreczkach strunowych 27-latek posiadał środki odurzające. W jednym foliowym woreczku znajdowała się amfetamina, a w drugim kilkanaście kolorowych tabletek ecstasy.

Ostatnia z zatrzymanych w związku z popełnieniem przestępstwa narkotykowego osób, to kobieta. W okolicy ul. Piotra Skargi policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, tuż po godz. 21:00 zatrzymali 21-latkę. Kobieta jest mieszkanką Wrocławia, miała przy sobie susz roślinny w postaci marihuany. Resztę nocy spędziła w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Wszystkie zatrzymane za posiadanie środków zabronionych osoby, będą musiały teraz odpowiedzieć za popełnienie przestępstwa przed sądem. Przypomnijmy, że w myśl obowiązujących przepisów, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli ktoś jednak posiada przy sobie znaczną ilość takich środków, może trafić za kratki nawet na 10 lat.

st. sierż. Dariusz Rajski

 źródło

| 260 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 3 ):
do góry