REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


O bezpieczeństwie z seniorami, ale też z przedszkolakami. Policyjni profilaktycy spotykają się z mieszkańcami Wrocławia

Od Sara 10-10-2018 : 22:42

Debata społeczna na Leśnicy, akcja znakowania rowerów, prelekcja o bezpieczeństwie w przedszkolu... to tylko niektóre z działań, jakie ostatnio odbyły się z inicjatywy wrocławskich funkcjonariuszy, zajmujących się profilaktyką społeczną. Przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw oraz działania informacyjno-edukacyjne są dla wrocławskich policjantów tak samo ważne, jak zatrzymywanie sprawców przestępstw.
foto:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica, wykorzystali ostatnie słoneczne i ciepłe dni na przeprowadzenie akcji znakowania rowerów. Działania zostały przeprowadzone na terenie jednego z dużych przedsiębiorstw na terenie miasta. Pracownicy firmy specjalnie w tym dniu przyjechali do pracy rowerami. Oznakowano łącznie kilkadziesiąt jednośladów. Przedstawiciele firmy już poprosili o zorganizowanie kolejnych edycji takich przedsięwzięć.

Kilka dni po znakowaniu rowerów, funkcjonariusze z Leśnicy zorganizowali debatę społeczną, podczas której policjanci rozmawiali z mieszkańcami o lokalnych zagrożeniach i bezpieczeństwie w ich najbliższym otoczeniu. Gospodarzem debaty był Komendant Komisariatu Policji Wrocław Leśnica, którego reprezentował Zastępca nadkom. Jarosław Przeor. Spotkanie odbyło się w Sali parafialnej, mieszczącej się przy ul. Wolskiej we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim również policjanci dzielnicowi, którzy odpowiadali na pytania mieszkańców. Rozmawiano o oszustwach dokonywanych na szkodę osób starszych, policjanci m. in. radzili uczestnikom, jak nie dać się nabrać fałszywemu wnuczkowi i nie stracić oszczędności życia. Funkcjonariusze zaprezentowali również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając mieszkańców do korzystania z tego narzędzia komunikacji z Policją.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odwiedzili natomiast małych podopiecznych przedszkola mieszczącego się przy ul. Dyrekcyjnej. Policjanci odwiedzili kilka przedszkolnych grup, dlatego mogli spotkać się aż ze 100 przedszkolakami. Policjanci wyjaśnili, dlaczego trzeba przestrzegać przepisów, w tym także regulaminu na placu zabaw lub na podwórku. Zaprezentowali przedszkolakom elementy policyjnego munduru oraz wyposażenia służbowego. Każdy dowiedział się, jaki jest numer alarmowy do służb ratunkowych, a także w jakich przypadkach trzeba poprosić kogoś o pomoc. Na koniec spotkania dzieci dostały od policjantów upominki: kredki z wizerunkiem Komisarza Lwa oraz kolorowanki poświęcone tematyce bezpieczeństwa najmłodszych.

st. sierż. Dariusz Rajski

 źródło

| 134 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 10 ):
do góry