REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali pijanego kierowcę

Od 10-10-2018 : 10:16

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2.2 promila alkoholu w jego organizmie. Wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki właściwej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. Mężczyzna mając podejrzenia, że jadąca pojazdem obok osoba, może być pijana, poinformował o tym Policję i usiłował ująć kierowcę. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie teraz przed sądem.
foto:

Zgłaszający telefonicznie powiadomił policjantów, że jadąc ulicą Hallera zauważył innego kierowcę, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że jest nietrzeźwy. Dodał, że jedzie od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Dyżurny w ten rejon natychmiast skierował patrol.

Na miejscu funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali od zgłaszającego sygnał, że w trakcie gdy próbował ująć nietrzeźwego uczestnika ruchu, doszło do szarpaniny i zbiegł.

Policyjni wywiadowcy od razu rozpoczęli pościg za mężczyzną i chwilę później został zatrzymany. Okazał się nim 75-letni mieszkaniec Wrocławia.

Mężczyzna był agresywny i miał ponad 2.2 promila alkoholu w jego organizmie. Po zatrzymaniu kierowca został przewieziony na komisariat, gdzie funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono.

W świetle obowiązujących przepisów za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat

| 244 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 1 ):
do góry