REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Jechał w nocy Tęczową, nietrzeźwy i z narkotykami. Mówił, że wypił tylko kilka piw

Od 10-10-2018 : 10:12

Brak włączonych świateł mijania był przyczyną nocnej interwencji policjantów w centrum miasta. Kierujący osobowym BMW nie dość, że był nietrzeźwy, to miał przy sobie narkotyki. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił tylko kilka piw z kolegami. Mężczyzna resztę nocy spędził w policyjnym areszcie, a teraz za popełnienie dwóch przestępstw odpowie przed sądem.
foto:

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w środku nocy zauważyli na ul. Tęczowej samochód BMW, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Wylegitymowali mężczyznę, który kierował pojazdem. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Wrocławia. Woń alkoholu była od mężczyzny wyczuwalna od samego początku policyjnej interwencji. Powiedział, że wypił tylko kilka piw z kolegami. Na komisariacie Policji funkcjonariusze sprawdzili, ile dokładnie tych piw było. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem 1.7 promila. Mężczyzna pozostał z policjantami na komisariacie, a jego BMW trafiło na strzeżony parking.

32-latek resztę nocy miał spędzić w policyjnym areszcie. Policjanci dokładnie wobec tego sprawdzili, co przy sobie posiada. Okazało się, że w bieliźnie schował foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu policyjnego testera sprawdzili, co to za substancja. Test wykazał obecność amfetaminy. Było to kilka porcji tego narkotyku.

Zatrzymany odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale też za posiadanie narkotyków. Ze wszystkiego będzie teraz musiał wytłumaczyć się przed sądem, a grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że w świetle obowiązujących przepisów posiadanie każdej, nawet małej ilości środka zabronionego jest przestępstwem.

| 390 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 6 ):
do góry