REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Policjanci ustalili sprawców znieważenia zwłok i grobu niemieckiego żołnierza – mężczyźni usłyszeli zarzuty

Od 09-10-2018 : 12:43

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku działań operacyjnych ustalili dane mężczyzn podejrzanych o znieważenie zwłok i miejsca pochówku niemieckiego żołnierza. Jeden z zatrzymanych odpowie także za przestępstwo posiadania środków odurzających, które policjanci znaleźli przeszukując jego miejsce zamieszkania.
foto:

We wrześniu bieżącego roku na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej na terenie gminy Polkowice prowadzono prace związane z ekshumacją zwłok niemieckich żołnierzy z grobu wojennego. Pracownicy firmy specjalizującej się w badaniach historyczno - archeologicznych, po wstępnym wytyczeniu miejsca pochówku zauważyli, że w wyznaczonym miejscu ktoś pogłębił grób i znieważył znajdujące się wewnątrz szczątki.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego realizując działania operacyjne w tej sprawie ustalili dane osób mających związek ze zdarzeniem. Podejrzanymi okazali się 21 i 27 - latek. Policjanci w miejscu zamieszkania starszego z nich znaleźli również kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany oraz amunicję. Zabezpieczone naboje oraz łuska zostaną teraz wysłane do laboratorium kryminalistycznego w celu przeprowadzenia dalszych badań.


Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia zwłok i miejsca pochówku. Ponadto 27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

| 260 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 3 ):
do góry