REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wyjątkowy Wrocław - poznaj osiedle WuWa

Od PW 08-10-2018 : 10:40

Hello Poland zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem po osiedlu Wuwa (kwartał ulic Wróblewskiego, Tramwajowej, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika), która odbędzie się w sobotę, 13 października, o godzinie 12:00.
foto: Patrycja Wites

Poznajcie atrakcję, której nie ma w przewodnikach turystycznych, a która przez architektów bezspornie uznawana jest za unikat w skali europejskiej!

Wzorcowe osiedle WuWa powstało w 1929 roku jako eksperymentalne osiedle pod względem wielkości mieszkań, technik i materiałów budowlanych. Do dziś zachowało się ono w doskonałym stanie i w sporej mierze utrzymało swoje dawne funkcje. Chcecie się dowiedzieć, jak to możliwe, że tak duża ilość budynków powstała w zaledwie 3 miesiące? Nigdy nie mieliście okazji zobaczyć jak w dwudziestoleciu międzywojennym wyglądało idealne nowoczesne mieszkanie? Koniecznie wybierzcie się z nami na osiedle WuWa!

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pani Iwona Stec, która zabierze Was między innymi do Hotelu Park – dawnego domu mieszkalnego dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw zaprojektowanego przez Hansa Scharouna. Będzie można tam podziwiać odtworzony oryginalny wystrój wnętrz z dwudziestolecia międzywojennego. Zobaczymy także budynek przedszkola, które po pożarze zostało wiernie odtworzone w 2013 r. i dziś stanowi siedzibę Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Przewodnik oprowadzi Was także po reszcie budynków, wprowadzając zwiedzających w fascynujący świat osiedla WuWa!

ZAPISY:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.com.pl/produkt/osiedle-wuwa-13-10-2018/
Zapisy trwają do 13.10. g. 9:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Wycieczkę poprowadzi Iwona Stec - licencjonowany przewodnik miejski.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

| 319 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 1 + 4 ):
do góry