REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Usłyszał 25 zarzutów za kradzieże mienia

Od Sara 25-09-2018 : 13:40

W ręce wrocławskich policjantów wpadli dwaj mężczyźni, 38 i 42-latek podejrzani o związek z licznymi kradzieżami. Sprawdzenia potwierdziły też, że obaj mężczyźni są poszukiwani. Posiadali przy sobie także dokumenty oraz karty płatnicze należące do innych osób. Po tym jak trafili do aresztu, na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów, 38-latek usłyszał już 25 zarzutów m.in. za kradzieże w perfumeriach. Jak się okazało, mężczyzna ten był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 7,5 roku więzienia.
foto:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, pojechali podjąć interwencję w jednej z miejscowych przychodni, w związku z osobą podejrzaną o kradzież telefonu.

Jak się okazało 38-latek ukradł wcześniej telefon, a pracownicy, oprócz zgłoszenia kradzieży Policji, postanowili również samodzielnie poszukać sprawcy. W trakcie jazdy po okolicznym osiedlu rozpoznali złodzieja oraz ujęli go obywatelsko.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 38-latka oraz towarzyszącego mu mężczyznę.

Jak się okazało mieli oni przy sobie dokumenty personalne oraz dokumenty od pojazdów, karty bankomatowe oraz karty ZUS, których faktu posiadania nie potrafili wyjaśnić. Ponadto 38 i 42-latek okazali się być osobami poszukiwanymi.

Mężczyzn osadzono w areszcie policyjnym.

Dalsze czynności realizowane przez funkcjonariuszy pozwoliły ustalić szereg kradzieży, dokonanych na terenie całego miasta, przez zatrzymanego 38-latka.

Mężczyzna ten w drogeriach i sklepach kradł głównie perfumy, ale też telefony komórkowe, laptopy i portfele przypadkowych osób. Mając dostęp do dokumentów i kart płatniczych okradzionych ludzi, wypłacał pieniądze w różnych miejscach, do górnej kwoty płatności zbliżeniowych.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 25 zarzutów, głównie za kradzieże. Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na wymiar kary niewątpliwie będzie też miał wpływ fakt, że działał w warunkach recydywy i wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, z góry powziętym zamiarem dokonywał przestępczego procederu. 

Sprawcy grozić może kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przeprowadzają obecnie czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

sierż. Monika Perec

źródło

| 147 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 4 ):
do góry