REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Kierowca zlekceważył sądowy zakaz, a pasażer miał narkotyki

Od Sara 24-09-2018 : 11:30

Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierowca posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast siedzący obok pasażer miał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. Obaj zostali zatrzymani, o dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających lub za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
foto:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich, po zakończonej interwencji w Wiszni Małej, zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierujący wyjeżdżał ze stacji benzynowej drogą przeznaczoną do wjazdu. W związku z tym postanowili dokładnie sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania jadącego samochodem.

Okazało się, że 27-letni mieszkaniec Wrocławia był trzeźwy, jednak po weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto, gdy policjanci sprawdzili bagaż 24-letniego pasażera, również mieszkańca Wrocławia, znaleźli przy nim środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd. Pojazd, którym się poruszali zabezpieczono na policyjnym parkingu. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających lub za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

źródło

| 248 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 2 + 5 ):
do góry