REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Nietrzeźwa rowerzystka wjechała wprost pod jadący samochód

Od Sara 24-09-2018 : 11:20

Wrocławska drogówka interweniowała w zdarzeniu z nietrzeźwą rowerzystką. Kobieta zjechała nagle z chodnika i wjechała pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. 63-latka miała ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dzięki prawidłowej reakcji kierowcy uniknięto tragedii. Kobieta z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.
foto:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym pojechali do miejscowości Gniechowice, udzielić pomocy jej uczestnikom.

Na miejscu policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Jak się okazało, jadąca rowerem po chodniku kobieta skręciła gwałtownie i wjechała pod nadjeżdżający samochód. Na całe szczęście kierujący nim mężczyzna w porę wyhamował, co pozwoliło uniknąć większej tragedii.

Policjanci w trakcie rozmowy z rowerzystką wyczuli silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 63-latka ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła, że jadąc chodnikiem straciła nagle równowagę i dlatego zjechała na jezdnię. Jej zachowanie było wyjątkowo nieodpowiedzialne. Stwarzała zagrożenie przede wszystkim dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Kobieta ze względu na potłuczenia wywołane zdarzeniem została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala, na dalszą diagnostykę.  

Teraz sąd będzie decydować o losie nietrzeźwej rowerzystki. W takim wypadku może nałożyć na kobietę karę grzywny, aresztu lub zakaz prowadzenia pojazdów nie mechanicznych nawet do 3 lat.

sierż. Monika Perec

źródło

| 552 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 4 ):
do góry