REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


„Jechał” wypożyczonym skuterem, mając w organizmie ponad 2.5 promila

Od 13-09-2018 : 12:28

Do kontroli drogowej doszło późno w nocy, bo o godz. 2:00. Policjanci zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który „jechał” ulicą Kazimierza Wielkiego. Nie posiadał kasku oraz miał wyraźne problemy z poruszaniem się po jezdni. Wobec przypuszczenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję. Po chwili okazało się, że ma ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.
foto:

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolowali w nocy teren Starego Miasta. O godzinie 2:00 zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który jechał slalomem i zajmował przez to cały pas jezdni. Mężczyzna poruszał się skuterem, należącym do miejskiej wypożyczalni i nie posiadał ponadto kasku. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Wrocławia ma ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Nie potrafił albo nie chciał wytłumaczyć policjantom, dlaczego zdecydował się prowadzić w takim stanie. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi na nogach, a co dopiero na skuterze.

Dalsze czynności w tej spawie prowadzą policjanci Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

| 212 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 9 ):
do góry