REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Policjant będąc na urlopie uratował życie niedoszłego samobójcy

Od 12-09-2018 : 12:36

Spostrzegawczość policjanta przebywającego na urlopie pozwoliła uniknąć tragedii. Zauważył on mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Chciał się otruć spalinami samochodowymi wprowadzanymi do wnętrza pojazdu specjalnie wykonaną przez siebie instalacją. Funkcjonariusz od razu zawiadomił wszystkie służby. 60-latka bezpiecznie wydobyto z samochodu i przewieziono do szpitala.
foto:

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek, podczas spaceru z synem zauważył dziwną sytuację.


W garażu jednego z sąsiadów, samochód zaparkowany był tyłem do ulicy. Dlatego funkcjonariusz zauważył osobliwą instalację. Niebieski przewód był jednym końcem osadzony na wydechu pojazdu, a drugi prowadził przez szybę drzwi pasażera do kabiny wewnątrz samochodu. Pojazd był pozamykany i miał włączony silnik. Spaliny wydobywające się z tłumika wlatywały bezpośrednio do środka. Policjant zauważył mężczyznę siedzącego na miejscu kierowcy.


W związku z tym, że instalacja mogła posłużyć do samobójstwa, policjant postanowił od razu interweniować. Teren posiadłości był ogrodzony i biegały tam trzy psy. Funkcjonariusz z całych sił zaczął krzyczeć i dzwonić domofonem, żeby zwrócić uwagę osoby siedzącej w samochodzie.

Po chwili z pojazdu wysiadł około 60-letni mężczyzna. Chwiał się na nogach i wyglądało na to, że oprócz działania spalin może być także pijany. Przeszedł kilka kroków i powiedział, żeby mu nie przeszkadzać, ponieważ chce popełnić samobójstwo. Policjant próbował rozmawiać z mężczyzną i udzielić mu pomocy. 60-latek nie chciał jednak niczego słuchać i powrócił do samochodu, zamykając przy tym bramę garażową.

Funkcjonariusz zawiadomił wszystkie służby. Na miejsce skierowano policję, pogotowie ratunkowe oraz Straź Pożarną.

Sąsiedzi mieszkający najbliżej zawiadomili także rodzinę mężczyzny.

Po chwili niedoszły samobójca został wydobyty z samochodu i zabrany przez zespól medyczny do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Tym razem tragedii  uniknięto dzięki empatii policjanta i nade wszystko dzięki  jego spostrzegawczości.

| 255 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 9 ):
do góry