REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Sprzątali magazyny, a przy okazji kradli tablety, laptopy, telefony i inny sprzęt elektroniczny

Od 10-08-2018 : 10:50

Dwaj mężczyźni wykonujący prace porządkowe, wyjątkowo sumiennie wykonywali swoje obowiązki. Oprócz zamiatania podłóg i ścierania brudu, sukcesywnie wynosili sprzęt elektroniczny z jednej z firm na terenie miasta. Łącznie ukradli nowoczesną elektronikę o wartości blisko 90 tys. złotych. Były to m.in. laptopy, telefony, tablety i aparaty fotograficzne. Namierzyli ich policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej. Dużą część skradzionego sprzętu funkcjonariusze już odzyskali i zabezpieczyli. Obaj zostali zatrzymali za kradzieże i usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozić im może teraz kara do 5 lat pozbawiania wolności.
foto:

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych czynności operacyjnych, namierzyli dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za kradzieże drogiego sprzętu elektronicznego. 24 i 29-latek byli zatrudnieni w firmie sprzątającej, realizującej zlecenia na terenie dużych magazynów z elektroniką na terenie Bielan Wrocławskich.


Okazało się, że podejrzani, oprócz sprzątania pomieszczeń, kradli z nich także towar. Głównie laptopy, tablety, telefony, aparaty fotograficzne, ale też zegarki i konsole do gier. Mężczyźni skonstruowali nawet specjalne skrytki do przechowywania swojego łupu.


Część sprzętu wrzucali również do koszy na śmieci, a później odnajdywali elektronikę wśród resztek jedzenia. Przestępczy proceder trwał kilka miesięcy, a suma strat sięgnęła kwoty blisko 90 tys. złotych.


Wrocławscy kryminalni, po uzyskaniu informacji o znikającej elektronice, niezwłocznie i skutecznie zajęli się sprawą. Kradzieże się skończyły, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.


Pierwszego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali na terenie firmy, dla której świadczył usługi. Później w jego szafce, policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy, a w mieszkaniu ujawnili zegarek, laptop i kolejny telefon oraz grę komputerową – wszystko pochodzące z przestępstwa.


Godzinę później wpadł drugi z podejrzanych. Policjanci również przeszukali jego mieszkanie, w którym ujawnili kolejną część łupu: dwa telefony, laptop, kamerę, aparat fotograficzny i zegarek.


To jednak nie koniec zabezpieczonego przez policjantów mienia. Kryminalni ustalili, co stało się z resztą skradzionego towaru. Okazało się, że mężczyźni sprzedawali go w punkcie skupu i wymiany sprzętu elektronicznego w centrum Wrocławia. W sklepie tym policjanci zabezpieczyli kolejne telefony, zegarki, tablety oraz konsolę do gier.


Mężczyźni na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, usłyszeli już zarzuty za kradzieże popełnionej wspólnie i w porozumieniu. Grozić im może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

| 280 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 4 ):
do góry