REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wrocławscy policjanci zatrzymali internetowych oszustów. Wystawiali towary, których nigdy mieli.

Od 10-08-2018 : 10:36

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając operacyjnie, namierzyli osoby podejrzane o liczne oszustwa w sieci. Policjanci potwierdzili, że podejrzani, korzystając z popularnych portali aukcyjnych, oferowali do sprzedaży towary, których nie mieli. Działając w ten sposób oszukali ponad 140 osób z ternu całego kraju. Wpadli w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Fabryczna, gdy wystawiali do sprzedaży kolejne przedmioty. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.
foto:

8 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali osoby podejrzane o liczne oszustwa. 


Policjanci zapukali do drzwi jednego z domów na terenie dzielnicy Fabryczna, gdzie przebywała 33-letnia ob. Mołdawii i 24-letni ob. Ukrainy. Oboje byli w trakcie działań w ramach swojego przestępczego procederu.

Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani korzystając ze znanych portali aukcyjnych, oferowali do sprzedaży przedmioty, których faktycznie nigdy nie mieli. Gdy ktoś zdecydował się na zakup, pobierali należną kwotę i towaru nie wysyłali.

Na przełomie ostatnich kilku miesięcy oszukali ponad 140 osób z terenu całego kraju. Łącznie mogliby wyłudzić pieniądze w kwocie ponad 62 tys. złotych.

Prowadząc tą sprawę wrocławscy policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymani za oszustwa odpowiedzą teraz przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

| 434 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 5 ):
do góry