REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wiózł zbyt wielu pasażerów, niektórzy siedzieli na materiałach budowlanych. Co byłoby, gdyby doszło do wypadku?

Od 09-08-2018 : 09:03

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę auta dostawczego. Podczas sprawdzeń okazało się, że w pojeździe przystosowanym do przewozu dwóch osób, jechało 5 robotników. Trzech mężczyzn siedziało w przestrzeni towarowej, na betonowych bloczkach i sprzęcie budowlanym. Aż strach pomyśleć co stałoby się z pasażerami podczas wypadku. W tym przypadku na szczęście skończyło się tylko na mandacie i nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.
foto:

4 sierpnia br. o godz. 7:15 na ul. Swobodnej we Wrocławiu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę dostawczego Peugeota. Podczas sprawdzeń stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze ujawnili w aucie dodatkowo przewożone osoby. W samochodzie przystosowanym do przewozu dwóch osób, jechało 5 robotników. Trzech mężczyzn siedziało na betonowych bloczkach oraz sprzęcie budowlanym.

Policjanci zobaczyli dodatkowych pasażerów dopiero, gdy otworzyli drzwi tylnej części ładunkowej pojazdu. Okienka w aucie zaklejone były bowiem czarną folią, aby nie było widać co lub, jak się okazuje, kto jest wewnątrz.

Za popełnione wykroczenie tj. przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym, policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny.

Ob. Ukrainy zatrzymano dowód rejestracyjny m.in. z powodu stanu opon, który zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

Strach pomyśleć co stałoby się z pasażerami podczas wypadku. W tym przypadku na szczęście skończyło się tylko na mandacie i nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

| 317 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 9 ):
do góry