REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Katastrofa śmigłowca pod Opolem

Od 11-07-2018 : 12:29

Dwie osoby zginęły na miejscu po tym jak prywatny śmigłowiec spadł na pole w Domecku pod Opolem. Trzecia z osób jest ciężko ranna.
foto: OSP.pl

Śmigłowiec, który dzisiaj przed południem rozbił się w Domecku pod Opolem, to cywilny Robinson 44. Lekki, trwały i bardzo popularny w Polsce helikopter, podobny do tych, jakimi dysponowały m.in. telewizja TVN24 czy radio RMF FM. W sumie mogą nim podróżować cztery osoby. 

 Przypomnijmy, śmigłowiec runął na pole zboża, w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych i zaledwie kilkadziesiąt metrów od drogi. Helikopterem leciały trzy osoby - dwie z nich zginęły, trzecia w ciężkim stanie trafiła do szpitala.  

  Warto podkreślić, że helikopter spadł na ziemię zaledwie kilka kilometrów od lotniska w Polskiej Nowej Wsi. Nie wiadomo jednak, czy maszyna wystartowała stamtąd.     

  Jak informuje serwis Silesion.pl maszyna, która się robiła, to bardzo popularny śmigłowiec. 

- Robinson R44 to popularny śmigłowiec, tani jak na tę klasę statków powietrznych. Lekka, trwała i dość solidna konstrukcja, która sprawdziła się w bardzo trudnych warunkach Australii i Stanów Zjednoczonych. R44 jest śmigłowcem 4-miejscowym, jednosilnikowym. I z tego właśnie powodu rzadko dostaje zgodę na wylot nad miastami. 

źródło : OSP.PL

| 670 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 6 + 5 ):
do góry