REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Od PW 11-07-2018 : 12:13

Hello Poland serdecznie zaprasza na wycieczkę śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, która odbędzie się 15 lipca (niedziela) o godzinie 12:00.
foto: VTW

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy. Podczas spaceru zwolnimy kroku, rozejrzymy się uważniej i odkryjemy wspólnie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer!

Podczas wycieczki poznacie historię Synagogi pod Białym Bocianem oraz odkryjecie pozostałości po zburzonej w 1938 roku Synagodze na Wygonie. Pokażemy Wam także budynek Nowej Giełdy, w której koncertowali wyjątkowej sławy muzycy – Ignacy Paderewski i żydowski kontrabasista Sergiusz Kusewicki; dowiecie się, co łączy żydowskiego lekarza Sigismunda Ascha z historią zasypania fosy miejskiej oraz gdzie znajdowały się żydowskie domy handlowe i jaką funkcję pełnią one dziś. Spojrzycie na Wrocław z zupełnie nieznanej dotąd perspektywy!

ZAPISY:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową:
https://hello-poland.com.pl/produkt/sladami-wroclawskich-zydow-150718/
Zapisy trwają do 15.07. g. 9:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.


Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

| 65 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 2 ):
do góry