REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wzmożone działania prewencyjno-kontrolne przeprowadzili wrocławscy dzielnicowi z policjantami z komórek ds. nieletnich

Od 11-07-2018 : 09:12

Mając na uwadze dobrą pogodę i fakt, że spora ilość osób, szczególnie wieczorową porą, spędza czas na wolnym powietrzu, wrocławscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Brali w nich udział dzielnicowi oraz funkcjonariusze z komórek do spraw nieletnich. Policjanci podczas akcji szczególną uwagę zwracali na sprawców czynów społecznie uciążliwych, głównie w podwórzach i na terenach zielonych.
foto:

Dbając o szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, dzielnicowi z policjantami z komórek do spaw nieletnich, w godzinach popołudniowych, przeprowadzili kolejne działania prewencyjno-kontrolne. Akcją objęte zostały wyznaczone rejony służbowe, w których mieszkańcy w ostatnim czasie, zgłaszali różnego rodzaju problemy. Było to m.in. zakłócanie ciszy i spokoju, spożywanie napojów alkoholowych,  a także zaśmiecanie lub niszczenie mienia.


Dzielnicowi w ramach służby obchodowej reagowali na przestępstwa i wykroczenia, dyscyplinowali osoby awanturujące się lub spożywające alkohol, a także te zachowujące się w sposób uciążliwy dla innych. Policjanci sprawdzali też miejsca gromadzenia się osób nieletnich, by przeciwdziałać przejawom demoralizacji. 


Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali głównie podwórza, skwery zielone oraz place zabaw dla dzieci. Często też rozmawiali z mieszkańcami i odpowiadali na nurtujące ich pytania. Niektórzy skarżyli się na sąsiadów zakłócających im wypoczynek lub tych w sposób niewłaściwy pilnujących swoich zwierząt, a inni na kierowców jeżdżących brawurowo i niebezpiecznie.


W kilku jednak przypadkach musieli zareagować w sposób zdecydowany. Dotyczyło to głównie osób spożywających alkohol w miejscach publicznych oraz grup młodzieży zachowującej się bardzo głośno. Policjanci najczęściej stosowali  pouczenia, jednak wobec osób ostentacyjnie łamiących przepisy,  zmuszani byli do zastosowania postępowania mandatowego.


Mundurowi sprawdzali również parkingi osiedlowe i miejsca gdzie kierowcy pozostawiają niezgodnie z przepisami swoje samochody. Ponieważ jak wiemy źle zaparkowany pojazd, niejednokrotnie utrudnia przejście pieszym i przejazd innym, w tym także służbom ratowniczym.  


Działania tego typu prowadzone będą cyklicznie.

| 574 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 9 + 5 ):
do góry