REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

CB Radio w telefonie? Czy jest to możliwe? Zobacz.

Od 22-06-2018 : 12:11

Już przeszło 4 miesiące działają kanały informacyjne 112. Do ich obsługi wystarcza telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją Zello. Dzięki niej nasz telefon zmienia się w niemal profesjonalną krótkofalówkę.
foto:


Zasada działania aplikacji jest bardzo podobna do CB-Radia. Kierowcy widząc zdarzenie drogowe, kolizję czy wypadek wysyłają ostrzeżenie innym użytkownikom w formie krótkich komunikatów głosowych. Aplikacja doskonale sprawdza sie już w kilku większych miejscowościach w Polsce. Takie kanały jak :wroclaw112, wawa112, DLW112, jelenia112, krakow112, opole112, poznan112 mają już po kilka tysięcy zarejestrowanych osób.


Aplikacja jest popularna także wśród służb ratunkowych, które jadąc do zdarzenia informują innych kierowców o utrudnieniach w ruchu, prosząc przy tym np. o utworzenie korytarza ratunkowego. Dzięki temu kierowca danego odcinka drogi wie już wcześniej czy musi się przygotować, aby ustąpić pierwszeństwa czy po prostu ominąć podaną drogę. Policja nie ukrywa, że promowanie używania tej aplikacji szczególnie wśród kierowców podnosi znacząco bezpieczeństwo na drogach i pomaga kierowcom w trudnych chwilach w trakcie zatorów, utrudnień i innych zdarzeń na drodze.


Popularność aplikacji w Polsce znacząco wzrosła po tym jak okazało się, że ten sposób komunikowania doskonale sprawdził się w USA podczas huraganu Irma. Szereg publikacji i audycji w tym także w CNN, sprawiło, że grupa społeczników po przetestowaniu aplikacji, zaczęła akytwnie ją wdrażać i promować na naszym terenie.


Zdecydowanie lepszy zasięg niż przy klasycznym CB, dostepność, prosta obsługa nie odwracająca uwagi kierowcy, szeroki zakres konfiguracji a nade wszystko fakt, że aplikacja jest darmowa, sprawia, że ilość użytkowników rośnie w szybkim tempie..


Dla kierowców podróżujących z dziećmi duże znaczenie ma kultura wypowiedzi. W aplikacji ZELLO kanały są moderowane, co znaczy, że osoby używające wulgaryzmów, obrażające innych użytkowników sa natychmiast i trwale blokowane. To kolejna przewaga nad klasycznym CB radiem, gdzie nad brakiem kultury wypowiedzi nie sposób było zapanować.


Powoli tworzy się bardzo szeroka sieć kanałów z numerem 112. W całej Polsce jest już przeszło 30 takich kanałów. Aplikacja świetnie sprawdziła się, choćby podczas ostatnich huraganów ("Ksawery" i "Grzegorz"). Dzięki niej informacje o zagrożeniach bardzo szybko się rozprzestrzeniały.


Oczywiście aplikacja ZELLO to nie tylko informacje o sytuacji na drogach. Wychodząc niejako na przeciw oczekiwaniom użykowników, utworzony został kanał do prowadzenie luźnych rozmów. Na kanale 24jgora można porozmawiać o wszystkim co was nurtuje. To kanał pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim.


Pamiętaj!!! Przy pomocy tej aplikacji zamienisz swój telefon lub tablet w radiotelefon, przesyłający wiadomości z lotem błyskawicy. Rozmawiaj sam na sam ze swoimi znajomymi lub dołącz do dyskusji w już istniejącej sieci kanałów publicznych.


Zello daje ci takie możliwości jak:


– Transmisja głosu w wysokiej jakości w czasie rzeczywistym
– Listę twoich kontaktów i wzbogacanie statusu własnym tekstem
– Prywatne lub publiczne kanały mogące połączyć razem do 2500 użytkowników
– Możliwość zdefiniowania własnego przycisku PTT w posiadanym urządzeniu
– Wsparcie dla słuchawek Bluetooth (w wybranych urządzeniach)
– Historię rozmów (możliwych do odtworzenia wiadomości głosowych)
– Wywołania (wysyłanie krótkiego tekstu z powiadomieniem dźwiękowym)
– Powiadomienia push na ekranie urządzenia


Zapraszamy na:

https://www.facebook.com/zello112

lub

 https://www.facebook.com/zellopl


- tam dowiesz się jak zainstalować i poczytasz o pozostałych możliwościach aplikacjiO Aplikacji ZELLO rozmawialiśmy z oficerem prasowym policji w Lwówku Śląskim, asp. sztab. Mateuszem Królakiem :


| 10518 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 10 ):
do góry