REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Dawne dworce kolejowe we Wrocławiu

Od PW 14-06-2018 : 11:37

Hello Poland zaprasza 17 czerwca (niedziela) o 16:00 na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem dawnych wrocławskich dworców kolejowych. Podczas tego spaceru poznacie historię wrocławskiej kolei i dworców: Świebodzkiego, Dolnośląsko-Marchijskiego oraz Prawego Brzegu Odry.
foto: Patrycja Wites

Dworzec Świebodzki stanowi charakterystyczny punkt w przestrzeni miejskiej Wrocławia i choć nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, to wciąż tętni życiem – swoje siedziby mają tam między innymi Kolejkowo i Teatr Polski, a na Gastro Nockach odbywają się zloty food trucków. Mało kto dziś pamięta, że w najbliższym sąsiedztwie Świebodzkiego istniały jeszcze dwa inne dworce: Dolnośląsko-Marchijski i Prawego Brzegu Odry.

Jak to się stało, że trzy dworce powstały tuż obok siebie? Ile z nich się zachowało? Czy jest szansa, że kiedyś wrócą tu pociągi?

Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas najbliższej wycieczki. Zwiedzimy kompleks budynków i perony Dworca Świebodzkiego, zobaczymy gdzie były usytuowane dwa nieistniejące dworce i co po nich pozostało. Poznajmy wspólnie historię pierwszego wrocławskiego węzła kolejowego!

ZAPISY:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową:
https://hello-poland.com.pl/produkt/dawne-dworce-kolejowe-we-wroclawiu-170618/
Zapisy trwają do 17.06. g. 13:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

| 155 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 5 ):
do góry