REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Tramwajem przez Wrocław

Od 14-06-2018 : 11:20

125 lat temu - 14 czerwca 1893 r. - na ulice Wrocławia wyjechał pierwszy tramwaj o napędzie elektrycznym i od razu podbił serca wrocławian, którzy do tej pory znali wyłącznie tramwaje ciągnięte przez dorodne jutlandzkie konie. Ten wyjątkowy jubileusz to doskonała okazja do poznania historii wrocławskich tramwajów, zarówno tych konnych jak i elektrycznych.
foto:

17 czerwca 2018 roku  od 11:00 do 18:00

Muzeum Powozów Galowice

O wagonach pocztowych i sanitarnych, o trolejbusie do Brochowa, najstarszym przykładzie tego środka transportu w Europie Środkowo-wschodniej, o pierwszych kobietach, które poprowadziły wrocławskie tramwaje, o kolorach wagonów we Wrocławiu będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w Muzeum Powozów Galowice, podczas prezentacji książek Tomasza Sielickiego „Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki...” oraz „Wrocławskie tramwaje konne”. Odczyt autora odbędzie się o godzinie 16:00.


Na spotkanie autorskie będzie można dojechać bezpłatnie zabytkowym autobusem Ikarus 260 obsługiwanym przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, który dowiezie gości muzealnych z przystanku Opera, do Muzeum Galowice. Odjazd – godzina 15:00.

Już od 12:30 jednak zaczynamy spotkanie z dawnymi tramwajami w naszym Muzeum od warsztatów dla najmłodszych. Piernikarnia Wrocławska przeprowadzi lekcję zdobienia pierników wypiekanych tradycyjną metodą. Motywem przewodnim zdobień – będą oczywiście konie, bo to one ciągnęły powozy a później także i tramwaje z dawnych lat.| 152 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 10 ):
do góry