REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Czas na Piknik Olimpijski. Legendy sportu, Mariusz Pudzianowski i mnóstwo atrakcji we Wrocławiu na Partynicach!

Od 13-06-2018 : 15:23

To już ósmy Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska, czyli impreza dla każdego, bez limitów wiekowych, z darmowymi, również pozasportowymi atrakcjami. Udział wezmą m.in. nasze sportowe legendy sprzed wielu lat z Zygmuntem Smalcerzem na czele, Mariusz Pudzianowski ze strongmenami, a towarzyszyć im będzie mnóstwo pokazów i innych atrakcji. 17 czerwca, niedziela, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice przy ul. Zwycięskiej, początek o godz. 12:00. Zapraszamy!
foto:

Wrocław i Dolny Śląsk od lat uchodzą za kuźnię olimpijskich gwiazd. Wystarczy wspomnieć niedawne igrzyska w Pekinie z 2008 roku, gdzie Biało-Czerwoni wywalczyli 11 medali, natomiast Dolnoślązacy partycypowali w zdobyciu aż sześciu z nich. W pojedynkę na podium stawali sztangista Szymon Kołecki, kolarka górska Maja Włoszczowska, dyskobol Piotr Małachowski i pochodząca z Wałbrzycha zapaśniczka Agnieszka Wieszczek, z kolegami natomiast - wioślarz Paweł Rańda oraz szpadziści Tomasz Motyka i Robert Andrzejuk.  

Czterokrotnie na najwyższym stopniu olimpijskiego podium stawali strzelcy Śląska Wrocław: Józef Zapędzki i Renata Mauer-Różańska (po dwa razy). W tym roku mija natomiast 50 lat od wywalczenia przez nasze siatkarki brązowego krążka w Meksyku (1968), do czego przyłożyła rękę, a nawet obie, Halina Aszkiełowicz-Wojno. Mamy wreszcie inny piękny jubileusz: 55 lat od zdobycia przez polskich koszykarzy wicemistrzostwa Europy we wrocławskiej Hali Ludowej. O sile tamtej drużyny, która w półfinale pokonała wicemistrzów świata – Jugosłowian, stanowili m.in. wrocławianie Mieczysław Łopatka i Kazimierz Frelkiewicz. Ten pierwszy, obecnie prezes prężnie działającej Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, to czterokrotny olimpijczyk, Frelkiewicz z kolei brał udział w igrzyskach dwa razy. I jeszcze jedno – aż 14 olimpijczyków odbierze pamiątkowe patery z okazji 50-lecia udziału w igrzyskach olimpijskich (Meksyk i Grenoble).   

Długo można by wymieniać dolnośląskie sukcesy - najważniejsze, że większość tych znakomitych postaci zobaczymy 17 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Uroczysta prezentacja o godz. 13:00, natomiast Piknik rozpocznie się wcześniej (poniżej pełny harmonogram). Będą pokazy licznych dyscyplin pod okiem gwiazd i znanych trenerów, występy artystyczne, ogródek rekreacyjny, strzelnica laserowa, badania wydolnościowe etc. Choć mamy letnią porę i piękną pogodę, to nie zabraknie też elementów sportów zimowych – bobsleje zaprezentują nasi olimpijczycy z Karpacza i Kowar. 

Nie mamy wątpliwości, że wielką atrakcją okaże się towarzyszący imprezie Puchar Polski Strongman, podczas którego w roli sędziego zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, ikonę tego sportu i wielokrotnego mistrza świata, a obecnie wojownika mieszanych sztuk walki, związanego z federacją KSW. 41-letni ,,Pudzian” wciąż jest w wielkiej formie, może nawet olimpijskiej – znany jest również jako showman, lubiący zabawę z fanami. 

Aktywnie zaprezentują się szkoły z oddziałami sportowymi, miłośnicy nordic walking, biegacze i wrocławskie kluby sportowe. Swój przyjazd zapowiedział też dwukrotny mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, obecnie trener w Stanach Zjednoczonych, Zygmunt Smalcerz.   

Chcesz się liczyć towarzysko? Chcesz zdobyć wspólne zdjęcie i autograf gwiazd polskiego sportu oraz móc z nimi porozmawiać? Chcesz się dobrze bawić i pokazać dzieciom nowe dyscypliny sportu? Przyjdź w niedzielę, 17 czerwca o godzinie 13:00, , na teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Wstęp wolny!  


VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska, 17 czerwca, niedziela, Partynice  - harmonogram:


11:30 Dekoracja Nordic Walking – klasyfikacje kategorii wiekowych 

12:00 Rozpoczęcie Pikniku 

12:05  Wręczenie defibrylatora (odbiera p. Jerzy Sawka, dyr. WTWK Partynice)  

12:15  Start do Biegu Śladem Konia  

12:20–13:00 Dekoracja Nordic Walking w kategorii open  

13:00–13:45 Przywitanie gości, prezentacja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków przez Wojciecha Koerbera 

13:45–14:15 Dekoracja Biegu Śladem Konia  

14:15–14:30 Pokaz konny  

14:30–14:45 Występ muzyczny Mała Kalina 

14:45–14:55 Kendo 

14:55–15:15 Taekwondo 

15:15–15:25 Występ muzyczny Mała Kalina 

15:25–15:55 Występ artystyczny szkoły z Chocianowa 

15:55–16.25 Występ artystyczny szkoły z Karpacza 

16:25–16:50 Występ artystyczny szkoły z Łagiewnik 

16:50–17:30 Występ Księdza Bogdana Skowrońskiego 


Poza sceną: pokaz sprzętu sportów zimowych przez trenerów KS Śnieżka Karpacz: bobsleje, sanki; kino 9D, przejażdżki na kucykach (godz.12:30-14:30 i 15:00–17:00), strzelnica laserowa, rodzinny ogródek rekreacyjny – MCS; skimboarding, bule, badania wydolnościowe, unihokej, mini piłka nożna, korfball, piłkarzyki, badminton, gra planszowa, taekwondo, baseball, Tai-Chi, bumerang, łucznictwo, kendo, hokej na trawie, piłka siatkowa, Haidong Gumdo, Klocki Linden, elektryczne skutery – Akademia Bezpiecznej Jazdy – Go Scooter, zamki dmuchane. 

Imprezy towarzyszące: 

Puchar Polski Strongman, w godz. 12:30-17:00

VIII Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking, w godz. 9:00–16:00 


VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

17 czerwca (niedziela), start od godziny 12:00, wstęp wolny

Tor Wyścigów Konnych Partynice

ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

| 200 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 6 ):
do góry