REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Gnał samochodem ponad 200 km/h – szaleńczą jazdę przerwali mu policjanci

Od 13-06-2018 : 14:57

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej Policji przerwali szaleńczą jazdę kierującemu, który na drodze ekspresowej S-5 gnał nawet 210 km/h. Jako usprawiedliwienie nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczniej jazdy, mężczyzna oświadczył po prostu, że… się spieszył.
foto:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pełniąc służbę radiowozem nieoznakowanym, wyposażonym w wideorejestrator, na drodze ekspresowej S-5 zauważyli kierującego samochodem marki Ford Mondeo, który gnał w ich ocenie z nadmierną prędkością.


Przeprowadzony przez policjantów pomiar, potwierdzając ich podejrzenia wykazał, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h. 42 – letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego poruszał się z prędkością dochodzącą nawet do 210 km/h.


Po zatrzymaniu, jako usprawiedliwienie nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczniej jazdy, mężczyzna oświadczył po prostu, że… się śpieszył. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.


Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, połączona jeszcze z brawurą, to nadal jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach. 

| 362 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 1 ):
do góry