REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


STOP długodystansowemu transportowi żywych zwierząt!

Od 13-06-2018 : 08:49

Aktywiści na całym świecie mówią STOP długodystansowemu transportowi żywych zwierząt! Drugi światowy dzień akcji już 14 czerwca!
foto:

Każdego roku miliony zwierząt na całym świecie doświadczają potwornego cierpienia z powodu długodystansowego transportu, który kończy się ich okrutną śmiercią. To tysiące kilometrów, często w przepełnionych pojazdach, bez wystarczającej ilości żywności, wody i odpoczynku. 


– Fundacja Viva! w ubiegłym roku przeprowadziła bardzo dokładne śledztwo dotyczące sposobu transportowania jagniąt z Podhala do włoskiej rzeźni – mówi Teresa Podgórksa z wrocławskiej Vivy. 

– Po ujawnieniu materiałów ze śledztwa była powiatowa lekarz weterynarii w Nowym Targu, Barbara Z., usłyszała zarzuty nadużycia uprawnień podczas transportu jagniąt. To pierwszy taki przypadek w Polsce, w którym powiatowy lekarz weterynarii otrzymał zarzuty karne w wyniku śledztwa organizacji ochrony zwierząt –  dodaje Podgórska.

14 czerwca 2018 roku odbędzie się drugi międzynarodowy dzień Stop Live Transport. Akcje uliczne zostaną zorganizowane w 13 miastach w Polsce z inicjatywy CIWF Polska. We Wrocławiu spotykamy się 14 czerwca o 17:00 na ul. Oławskiej 31 (obok fontanny). Aktywiści Vivy wraz z mieszkańcami Wrocławia staną z banerami, będą rozdawać ulotki i zbierać podpisy pod petycją przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt.

| 204 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 10 + 2 ):
do góry