REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


W 40 MINUT 4 MANIPULACJE

Od WITD 12-06-2018 : 09:16

Dolnośląscy inspektorzy Transportu Drogowego w ciągu zaledwie 40 minut zatrzymali do kontroli 4 ciągniki siodłowe z naczepami, których kierowcy ukrywali swój rzeczywisty czas pracy.
foto: WITD

Dwóch inspektorów z WITD we Wrocławiu, prowadziło działania kontrolne na terenie powiatu legnickiego. W wyniku podjętych czynności kontrolnych zatrzymano cztery 40.tonowe zestawy pojazdów, których kierowcy zamiast jazdy rejestrowali, niezgodnie ze stanem faktycznym, okresy odpoczynku. W dwóch przypadkach kierujący korzystali z magnesów zakłócając prawidłową pracę urządzenia rejestrującego, w kolejnym  kierowca jechał na karcie syna przedsiębiorcy.

W ostatnim czwartym zestawie ujawniono zainstalowane dodatkowe urządzenie służące do manipulacji tachografem. Zastosowane urządzenie było skonstruowane tak, aby nie można go było ujawnić oraz nie pozostawiało śladów działania. Umożliwiało dokonywanie manipulacji na urządzeniu rejestrującym, w którym zastosowano najnowocześniejsze zabezpieczania przed jakąkolwiek ingerencją w jego pracę.

| 417 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 3 + 9 ):
do góry