REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Pijany Ukrainiec spowodował kolizję

Od 16-05-2018 : 09:15

Wrocławscy policjanci zatrzymali ob. Ukrainy podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie też żadnych dokumentów. Tłumacząc swoje nieodpowiedzialne zachowanie policjantom powiedział, że po prostu nie zauważył samochodu jadącego przed nim. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Za tego typu czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
foto:

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskich Radwanic. Kierowcy o kolizji poinformowali Policję. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Policjanci zastali osoby poszkodowane oczekujące na pomoc.


Funkcjonariusze ustalili, że kierowca Chryslera nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z prawidłowo jadącym przed nim Volkswagenem.


Sprawcą zdarzenia okazał się być obywatel Ukrainy, w wieku 42-lat. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało 2,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Okazało się też, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, że w tym samym dniu spożywał alkohol i tłumaczył, że po prostu nie zauważył pojazdu znajdującego się przed nim.

Na szczęście jego nieodpowiedzialne zachowanie nie doprowadziło do tragedii.

Kolejne czynności w tej sprawie wykonywali już policjanci z Komisariatu Policji w Siechnicach. Samochód został odholowany, a mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia i wykonania niezbędnych czynności procesowych z jego udziałem.

O dalszym losie 42-latka zadecyduje teraz sąd. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

| 305 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 3 ):
do góry