REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Jechali rowerami. Jeden miał blisko 2.5, a drugi ponad 4.5 promila alkoholu w organizmie

Od 16-05-2018 : 09:08

Tuż po godzinie 12.00 policjanci podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn jadących rowerami jedną z ulic w podwrocławskich Groblicach. Od rowerzystów jadących całą szerokością jezdni funkcjonariusze od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że pierwszy ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega ponad 4,5 promila. Obaj bełkotliwie próbowali jeszcze tłumaczyć swoje zachowanie na drodze. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
foto:

Policjanci z Komisariatu Policji w Siechnicach podjęli interwencję widząc na ulicy Opolskiej w Groblicach dwóch mężczyzn jadących rowerami całą szerokością jezdni. Szybko okazało się, że są pijani. Badanie wykazało blisko 2,5 i 4,5 promila alkoholu w ich organizmach. Okazali się nimi mieszkańcy Ziębic, w wieku 31 i 36 lat.


Funkcjonariusze byli zmuszeni zabezpieczyć rowery, którymi się przemieszczali i  w dalszą drogę mężczyźni pokonali już pieszo. Jednoślady zostały oddane pod opiekę członkom ich rodzin.


Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwi rowerzyści odpowiedzą teraz przed sądem.


Policjanci przypominają, że następstwa spożywania dużych ilości alkoholu i co gorsza prowadzanie pojazdów będąc pod jego wpływem, może mieć wręcz dramatyczne w skutkach zakończenie.

| 262 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 4 + 6 ):
do góry