REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Wroc�aw i okolice
Wiadomości


Zasłabł na basenie. Trafił do szpitala gdzie zmarł. Sprawę bada prokuratura

Od em24.pl 16-05-2018 : 08:42

24-latek z Barda Śląskiego wskoczył do wody i zasłabł. Mężczyzny nie udało się uratować. Chłopak nie odzyskał przytomności i zmarł w szpitalu. Sprawą zajęła się prokuratura.
foto:

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 10 maja w godzinach wieczornych. 24-letni mieszkaniec Barda wraz z młodszym bratem wybrali się na krytą pływalnię miejską do Kłodzka. W pewnym momencie starszy z nich wskoczył do jednego z basenów i zasłabł. Rozpoczęła się akcja ratunkowa. Mężczyznę wyciągnięto z wody i nieprzytomnego przewieziono do oddalonego o 50 km szpitala w Nysie. W Kłodzku odmówiono bowiem jego przyjęcia. 24-latek w szpitalu nie odzyskał przytomności i 11 maja w godzinach porannych zmarł.


Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Policja zabezpieczyła już monitoring i ustaliła świadków zdarzenia. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie by mówić o okolicznościach w jakich doszło do wypadku. Prokuratura wszczęła już jednak postępowanie wyjaśniające, które ma odpowiedzieć na pytanie czy ratownicy sprawujący wówczas opiekę nad korzystającymi z obiektu prawidłowo wykonywali swoje obowiązki w momencie tragedii. - Najprawdopodobniej zostanie wszczęte również postępowanie w sprawie odmowy przyjęcia pacjenta z zagrożeniem życia przez szpital w Kłodzku - tłumaczy Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.   


Nieznana jest jeszcze przyczyna śmierci 24-latka. - Została przeprowadzona już sekcja zwłok, ale na jej wyniki musimy jeszcze poczekać - tłumaczy prokurator.


Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kłodzku. 

| 609 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 2 ):
do góry