REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Wrocławscy sportowcy będą reprezentować miasto w zawodach Masters.

Od 15-05-2018 : 17:08

Wielu sportowców kończąc zawodową karierę, nie rozstaje się ze sportem na dobre. Bardzo często zdarza się, że zakładają oni nieformalne grupy i nadal biorą udział w zawodach czy turniejach w kategorii Masters, zdobywając medale i osiągając dobre wyniki. Kategoria "Masters" została utworzona dla zawodników, którzy ukończyli 35 lat i z racji wieku nie rywalizują już na najwyższym poziomie. Zamiast tego wybierają rywalizację ze swoimi rówieśnikami w różnych kategoriach wiekowych.
foto:

- Jesteśmy miastem, które nie lubi tracić kapitału. We Wrocławiu jest wielu sportowców, którzy są już na sportowej emeryturze, ale wciąż chcą uprawiać sport i jeździć na zawody. Stąd wziął się ten projekt - powiedział podczas konferencji Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. - Przede wszystkim chcemy zebrać wszystkich sportowców powyżej 35 roku życia, którzy chcą reprezentować Wrocław w zawodach Masters. Przeznaczamy dla nich w tym celu miejsce w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Chopina na Zalesiu. Ułatwimy im także dostęp do bazy sportowej znajdującej się w miejskim zarządzie. Przede wszystkim jednak chcemy w przyszłorocznym budżecie zarezerwować część środków na "Fundusz Masters", który pomoże zorganizować wyjazd na różnego rodzaju zawody czy zakupić potrzebny sprzęt. - dodał Sutryk. 


Masters Wrocław to projekt zrzeszający aktywnych wrocławskich sportowców w wieku 35+ chcących reprezentować miasto w rozgrywkach Masters w Polsce i na całym świecie. Od tej pory zawodnicy biorący udział w tym programie będą mogli wzorem zawodników innych europejskich miast walczyć o najwyższe trofea z herbem Wrocławia na piersi.  Poza tym udział w programie ułatwi im dostęp do miejskiej infrastruktury sportowej, gdzie zawodnicy będą przygotowywać się do kolejnych zawodów.  Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Wszystko zaczęło się 3 lata temu kiedy dzięki wsparciu finansowemu miasta, nasi siatkarze reprezentowali Wrocław na European Masters Games w Nicei, gdzie zdobyli brązowy medal. Z kolei na 15. Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu nasi pływacy zdobyli 22 medale. To pokazuje, że Mastersi mogą Wrocław promować, a Wrocław może ich wspierać. Starszych zawodników często ogranicza bariera finansowa czy organizacyjna. Zawodnicy mają problemy z dostępem do obiektów sportowych lub po prostu brakuje im motywacji do rywalizacji w zawodach. W niektórych przypadkach powoduje to całkowitą rezygnację z uprawiania sportu mimo ogromnego potencjału. Nasz program jest odpowiedzią na te problemy. 


Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań pływakom, którzy w 15. Mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyli dla Wrocławia medale .

| 128 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 7 + 2 ):
do góry