REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości


Uroczyste wręczenie umów dotacyjnych na remont wrocławskich zabytków

Od 15-05-2018 : 16:47

Dziś w Synagodze Pod Białym Bocianem odbyło się uroczyste wręczenie umów dotacyjnych na remont wrocławskich zabytków w 2018 roku. Dofinansowanie o łącznej wysokości blisko 6 mln złotych z budżetu Miejskiego Konserwatora Zabytków w 2018 roku otrzymały 44 organizacje pozarządowe.
foto:

Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na kolejny etap remontu elewacji kościoła św. Wojciecha, konserwację witraży  w kościele ewangelicko-augsburskim, rewaloryzację zabytkowych pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem, prace  restauracyjno-konserwatorskie przy lożach profesorskich w Auli Leopoldina, kontynuację rozpoczętej w 2016 roku rewitalizacji Fortu Piechoty przy ul. Pełczyńskiej,  konserwację i remont wnętrza tramwaju Baba Jaga z 1925 roku oraz wiele innych zadań. Ich listę znajdziecie Państwo w załączniku.

Podczas spotkania Miejski Konserwator zabytków Agata Chmielowska  przedstawiła również prace, które zostały wykonane w 2017 roku.

-   Dzięki temu, że Miasto od lat  konsekwentnie  przeznacza środki na ochronę i konserwację zabytków, przez kilkanaście lat udało się wykonać wiele prac zarówno w monumentalnych obiektach sakralnych, jak i w kamienicach czy w nietypowych obiektach, takich jak barki czy tramwaje.  Wspieramy finansowo te działania, ponieważ zabytki to duma i siła Wrocławia, dziedzictwo, które chcemy przekazać następnym pokoleniom w dobrym stanie - powiedział wiceprezydent Adam Grehl.

| 119 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 8 + 1 ):
do góry