REKLAMA:
Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Wiadomości

Próbowała uwolnić z rąk policjantów poszukiwanego konkubenta – obydwoje zostali zatrzymani

Od 16-04-2018 : 12:51

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniej kobiecie, która naruszyła nietykalność cielesną interweniujących policjantów i znieważyła ich. Kiedy funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzili do radiowozu zatrzymanego mężczyznę, jego znajoma próbowała go uwolnić z rąk funkcjonariuszy.
foto:

Polkowiccy funkcjonariusze realizując czynności na polecenie Sądu Rejonowego w Lubinie zatrzymali 42-letniego polkowiczanina, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. 49-letnia kobieta widząc jak policyjny patrol prowadzi jej znajomego w stronę radiowozu, ruszyła w ich kierunku. Mieszkanka Polkowic najpierw znieważyła funkcjonariuszy używając wobec nich słów wulgarnych. Próby przywołania kobiety do porządku nie przynosiły poprawy jej zachowania. Polkowiczanka nadal kierowała swoją agresję w stronę policjantów, obrażając ich, szarpała się z nimi i próbowała uwolnić zatrzymanego mężczyznę. Kobieta została obezwładniona i podobnie jak jej znajomy z kajdankami na rękach trafiła do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości u zatrzymanej kobiety wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 49-letniej polkowiczance zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, ich znieważenia oraz zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej. Polkowiczanka za czyny, o które jest podejrzana odpowie teraz przed sądem. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

| 162 |

KOMENTARZE

Nick:
Treść:
Wpisz wynik działania
( 5 + 6 ):
do góry